Podsumowanie projektu edukacyjnego „233. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja”

Aktualności, Piątek, 26 kwietnia 2024

26 kwietnia w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „233. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja”. Był to projekt realizowany we wszystkich klasach 1-3.  Projekt miał na celu kultywowanie pamięci o ważnym wydarzeniu historycznym, rozbudowanie postawy patriotycznej oraz świadomości narodowej wśród uczniów, a także kształtowanie postawy obywatela, świadomego swoich praw i obowiązków.

Uczniowie mieli przydzielone różne zadania, które pod okiem swoich wychowawców realizowali przez cały kwiecień na poszczególnych edukacjach. Podczas uroczystego podsumowania, na którym w obecności pocztu sztandarowego szkoły odśpiewano hymn państwowy, dzieci miały okazję zaprezentować poznane wiersze oraz piosenki patriotyczne. Za wykonane plakaty oraz uczestnictwo w projekcie każda klasa otrzymała z rąk Pani Dyrektor podziękowania oraz słodki upominek. Akademię uświetniła część artystyczna, wykonana przez uczniów klasy 1a oraz 2d pod okiem koordynatorek, a zarazem wychowawców klas p. Anny Momot i Katarzyny Kuśnierz.

Galeria zdjęć